6 dobrych zasad na świetne ogłoszenie o pracę
Blog medyczny o pracy w medycynie oraz aktualnościach ze świata medycyny. Dowiedz się jak wygląda praca lekarza lub pielęgniarki.
praca w medycynie, służba zdrowia, opieka medyczna, praca lekarza, praca pielęgniarki
170
post-template-default,single,single-post,postid-170,single-format-standard,bridge-core-2.1,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-theme-ver-19.7,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-6.1,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-209,elementor-page elementor-page-170
swietne ogloszenie o prace

Według szacunków Naczelnej Rady Lekarskiej i Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych w Polsce brakuje 68 tysięcy lekarzy i aż 100 tysięcy pielęgniarek. Inne zawody w opiece zdrowotnej również nie mogą narzekać na brak zainteresowania ze strony potencjalnych pracodawców. Z tego powodu, jeśli chcemy zatrudnić do naszej placówki najlepszego pracownika, który będzie profesjonalny, kompetentny i wpisze się w kulturę pracy danego miejsca, musimy mieć go czym zachęcić do odpowiedzi na ogłoszenie.

6 informacji, które musi zawierać świetne ogłoszenia o pracę w opiece zdrowotnej

1. Zarobki (czyli tak zwane „widełki”)

Wbrew pozorom ten punkt jest ważniejszy nawet od lokalizacji. Za dobrą pracą ludzie są w stanie emigrować na inny kontynent czy do innego kraju. Przeprowadzka na drugi koniec Polski nie stanowi aż tak dużego poświęcenia, szczególnie jeśli rekompensuje to wyższa pensja. Moda na podawanie zarobków przyszła do nas z Wielkiej Brytanii i USA. To rozwiązanie ma dużo zalet:

-pozwala odsiać kandydatów, którzy mają większe wymagania finansowe (i tak nie przyjęliby tej pracy, a my stracilibyśmy czas na rekrutację),

-z drugiej strony zachęca potencjalnych pracowników do aplikowania, bo podaje najważniejszą informację „na tacy”,

-tworzy pozytywny wizerunek pracodawcy jako osoby, która troszczy się o dobro swoich pracowników (szanuje ich czas),

-pozwala zweryfikować wysokość stawki – jeśli zgłasza się mało kandydatów, należy ją podwyższyć, jeśli bardzo dużo, można ją obniżyć,

-wyróżnia nas pozytywnie spośród konkurencji – to do nas kandydaci zaaplikują najpierw,

-z drugiej strony wymusza na konkurencji podawanie stawek (dzięki czemu my możemy się o nich dowiedzieć).

Oczywiście każdy kandydat do pracy będzie miał inne doświadczenie, przebyte kursy, staże, konferencje czy napisane prace naukowe. Z tego powodu warto podać przedział zarobków i zaznaczyć, od czego zależy ostateczna kwota (np. od stażu pracy albo stopnia znajomości konkretnego języka).

2. Jakie warunki powinien spełniać kandydat/ka

W branży medycznej najważniejsze jest wykształcenie – oczywiste jest, że np. lekarz powinien być po studiach medycznych, jednak nie w każdej pracy konieczna jest ukończona specjalizacja. Niektóre placówki są gotowe zatrudnić lekarzy w trakcie specjalizacji, a nawet stażu. Jeśli w danym miejscu konieczna jest znajomość języka obcego, warto o tym napisać i podać również wymagany poziom np. B2.

3. Obowiązki pracownika

Placówki medyczne, szczególnie te prywatne, potrafią bardzo różnić się od siebie posiadanym sprzętem i rodzajem oferowanych usług. Z tego powodu warto zawczasu przygotować kandydatów na to, czego mogą się spodziewać w nowej pracy.

4. Rodzaj umowy, a w przypadku prywatnej placówki – jak wygląda obłożenie pacjentami

Informacja o rodzaju umowy (działalność, umowa zlecenie, o dzieło, o pracę) zachęci do aplikowania osoby, którym odpowiada ta forma zatrudnienia.

W opiece zdrowotnej normą staje się prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej. Wielu specjalistów przechodzi do prywatnej służby zdrowia ze względu na perspektywę wyższych zarobków. Jednak istnieje obawa, czy chęć pracodawcy zatrudnienia na konkretną liczbę godzin spotka się z zainteresowaniem samych pacjentów, od których bezpośrednio zależy wysokość zarobków. Dlatego warto poinformować o tym, na jaki czas poumawiani są pacjenci – z dnia na dzień, czy na parę tygodni/miesięcy do przodu.

5. Co oferuje pracodawca

Nie zawsze jesteśmy w stanie zaoferować wysokie stawki swoim pracownikom. W takim wypadku warto pomyśleć o korzyściach pozapłacowych. Może do nich należeć pakiet socjalny: pakiet medyczny, kursy językowe, karnet na siłownię, ubezpieczenie. Jeśli te korzyści obejmą również rodzinę pracownika, będzie to dla niego oznaczało duże oszczędności i większy komfort, a co za tym idzie – mniejszą presję na szukanie miejsca pracy z wysoką pensją. Do innych korzyści należy miejsce parkingowe na terenie placówki, służbowy samochód czy telefon.

To również miejsce na poinformowanie o wielkości miejsca pracy – dla jednych osób małe miejsca pracy stanowią zaletę, inni preferują pracę w sieci o ugruntowanej pozycji na rynku.

Ostatnia, ale równie ważna jest lokalizacja. W serwisie Praca w Medycynie możemy umieścić naszą placówkę czy szpital na mapie. Dzięki temu kandydat będzie mógł znaleźć miejsce pracy w optymalnej dla siebie lokalizacji.

6. Estetyka ogłoszenia

Bardzo ważne dla odbioru ogłoszenia przez odbiorcę jest jego estetyka. Wizualnie przedstawiona treść ogłoszenia ma duże znaczenie w czytelności, znalezieniu potrzebnych odbiorcy informacji, w krótkim czasie oraz buduje profesjonalizm firmy. Dzisiejszy odbiorca jest atakowany na codzień masą informacji, jeśli szuka informacji, tak naprawdę jego pierwszym krokiem jest skanowanie strony. Dopiero później przechodzi do treści, która zainteresowała podczas szybkiego skanowania strony. Co buduje czytelny i profesjonalny wygląd ogłoszenia?

  • Profesjonalne logo;
  • Pogrubione nagłówki i wyodrębnione sekcje (O firmie, wymagania, obowiązki, oferta, kontakt);
  • Czytelny opis;
  • Możliwości kontaktu lub nadesłania CV;
  • Wypunktowane najważniejsze informacje;
  • Dokładne umieszczenie znacznika na mapie (jeśli to możliwe);
  • Dodanie trzech najważniejszych hashtagów.
1 Comment

Post A Comment